ŘEPA podlahářství - dřevěné podlahy, plovoucí podlahy

www.podlaharstvirepa.cz/

 


https://www.facebook.com/podlahyrepa/
Facebook

http://www.nejlevnejsipodlahy.cz
www.nejlevnejsipodlahy.cz
Zveme Vás do našeho Eshopu.

http://www.cech-podlaharu.org/
Cech podlahářů

Rychlé hledání    

Odhlásit se

MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PODLAHY

Dřevěná podlaha je zárukou kvality.

Přes všechny technologické pokroky v oblasti podlahových krytin je dřevo stále zárukou kvality a originality, milujeme ho pro jeho vzhled i vlastnosti.
Vyznat se v široké nabídce na trhu ale není snadné. Vybere si každý, nejprve však musí vědět, co chce.
Pro správnou volbu je nutné znát základní vlastnosti jednotlivých materiálů a přesně definovat své potřeby a možnosti.
Pokud jste rozhodnuti pro dřevo, je nutné nejprve zvážit, jestli chcete masivní dřevěnou podlahu, nebo dřevěnou plovoucí podlahu.

Masiv vás přežije.

Základní rozdíl spočívá v tom, že masivní dřevěná podlaha se celoplošně lepí k podkladu a je pevně fixována ke zdi.
Jednou z velkých výhod podlahy z masivního dřeva je, že umožňuje opakovanou renovaci. Dřevo lze mnohokrát přebrousit, což zaručuje dlouhou životnost. Ideální je provádět broušení jednou za osm let.
Dřevo však reaguje na okolní vlivy, a tak je důležité v domě udržovat optimální vlhkost vzduchu (40 až 60 %) a teplotu (18 až 22 °C). Jinak hrozí, že podlaha nabobtná, seschne či popraská.

Povrchová úprava dřeva.

Úpravu dřevěných povrchů lze provádět olejem, voskem či lakem. Lakované podlahy jsou na údržbu nejméně náročné. Lak vytváří na podlaze odolnou vrstvu, která dobře odpuzuje nečistoty a odolá i méně šetrnému čištění.
Renovace a oprava lakovaných podlah je však složitější (nelze podlahu opravit lokálně, ale vždy je nutno podlahu celoplošně obrousit a znovu přelakovat). Oleje a vosky jsou ekologickou alternativou k lakování.
Výhodou je snadná opravitelnost a zachování přirozeně matného vzhledu podlahy. Nevýhodou je trochu náročnější údržba.
(zdroj: mujdum.cz)Klasické a mozaikové parkety

- Je to podlaha s nejdelší tradicí.
- Je celodřevěná, nejtrvanlivější a ekonomicky nejlevnější.
- Nevýhoda klasických parket je v delší pokládce a v delší aklimatizaci (cca 14 dní).

Parkety mají velice špatnou pověst z dob minulých. Rád bych tuto "pověst" uvedl na pravou míru.

a) Vrzání:
dříve se parkety přibíjely buď na prkna a časem pak začaly vrzat hřebíčky ve vlysech,a nebo se pokládaly do "asfaltu" a ten postupně začal prostupovat mezi spoje. Parkety nebyly většinou ani dostatečně suché, a proto se sesychaly. Dnes už naštěstí vrzání ani sesychání nehrozí (vlhkost vzduchu cca 60%). Vlysy jsou tloušťky 21 mm z toho je 10 mm nášlapné vrstvy, která má životnost přes 100 let.

b) Sesychání:
hrozí u všech dřevěných podlah v zimních měsících, kdy je vzduch přesušen. Stačí však vzduch pouze zvlhčit odpařovači na radiátorech a udržovat teplotu cca 20 - 23 stupňů Celsia.

V dnešní době se parkety olejují a lakují velice kvalitními materiály , které vydrží cca 10-15 let.
Klasické a mozaikové parkety se doporučují tam, kde zákazník chce mít podlahu na celý život . Tato podlaha vydrží přes 100 let a je běžné, že dnes se opravují parkety z roku 1870. Ceny od 890 Kč/m2 včetně pokládky a laku.

c) Údržba
Běžné čištění se provádí vysavačem, smetákem nebo mopem a příležitostně je vhodné vytřít vlhkým hadrem určeným na zem. Občasně doporučujeme používání ošetřujících prostředků, které dodájí Vaší podlaze nový lesk a zvýší odolnost a trvanlivost povrchové úpravy.

Můžete nakoupit v našem eshopu:

 Eshop I

Fotografie

nejlevnější dřevěné podlahy - Dřevěná masivní podlaha Teak v koupelně nejlevnější dřevěné podlahy - exotická  dřevěná podlaha KEMPAS nejlevnější dřevěné podlahy - Průmyslová mozaika jasan (2) nejlevnější dřevěné podlahy - mozaika včelka jasan tř.I nejlevnější dřevěné podlahy - mozaika včelka jasan tř.I (3) nejlevnější dřevěné podlahy - mozaika včelka jasan tř.I (6) nejlevnější dřevěné podlahy - Krůtňava dub + ořech nejlevnější dřevěné podlahy - zámecká mozaika dub nejlevnější dřevěné podlahy - vlysy dub zámek III nejlevnější dřevěné podlahy - zámecká mozaika dub 3 nejlevnější dřevěné podlahy - Masivní dubová podlaha olej + kartáčovaný povrch 3 nejlevnější dřevěné podlahy - Průmyslová mozaika jasan (1) nejlevnější dřevěné podlahy - Vídeňský kříž 2 (4) nejlevnější dřevěné podlahy - Finská borovice nejlevnější dřevěné podlahy - Exotická podlaha v koupelně nejlevnější dřevěné podlahy - průmyslová mozaika jasan III Dřevěné dubové parkety stromeček Dřevěné dubové parkety stromeček 1 Dřevěná mozaika dub anglický vzor Dřevěná mozaika dub anglický vzor 1
HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované